סוגי משכנתא

ישנם מספר סוגי משכנתא כאשר כל סוג משכנתא מתאים לעסקה אחרת, לפני שמבקשים משכנתא חשוב לדעת לאיזה סוג עסקה נדרשת המשכנתא ומה הדקויות שכדאי לדעת עבור אותה עסקה. להלן סוגי משכנתא מרכזיים:

משכנתא לזכאים

משכנתא לזכאים מסובסדת על ידי המדינה עבור הזכאים וניתנת בריבית אטרקטיבית (כ-0.5% פחות מהריבית הממוצעת). את המשכנתא הזו תוכלו לקבל על חלק מסכום המשכנתא, גובה הלוואת הזכאות משתנה מאדם לאדם ונקבע לפי פרמטרים ידועים מראש.

משכנתא לבניה עצמי

משכנתא זו קצת יותר מאתגרת מרכישת דירה יד שניה או רכישה מהבנק. בשלב הראשוני תוכלו לקבל משכנתא לרכישת המגרש ולאחר מכן המשך משכנתא לבניה, אחוזי המימון בבניה עצמית יהיה בין 60% ל-75%. בעת לקיחת משכנתא לבניה עצמית מומלץ לאשר מסגרת אשראי גבוה בבנק ומקסימום לא להשתמש בכולה מאשר לקחת תוספות באמצע הבניה.

מחזור משכנתא

מחזור משכנתא אנחנו נבצע כאשר יש לנו משכנתא אבל התנאים השתנו לטובה מאשר ביום לקיחתה. מה הכוונה? אם יכולת ההחזר שלנו השתנתה ואנחנו יכולים לשלם יותר כל חודש ניתן לבצע מחזור, אם הריביות בשוק נמוכות יותר ממה שהיה בעת לקיחת המשכנתא המקורית גם ניתן לבצע מחזור ולחסוך שנים וכסף במשכנתא.

משכנתא לשיפוץ

היא הלוואה בה אתם ממשכנים את הנכס שלכם כנגד הזכות לקבל את ההלוואה. כמו בכל הלוואה, גם כאן, ככל שהנכס שלכם איכותי יותר כך תוכלו לקבל תנאים טובים יותר בכל מקרה התנאים אותם ניתן לקבל על משכנתא לשיפוץפחות טובים מהתנאים על משכנתא לדיור ויותר טובים מהתנאים של משכנתא לכל מטרה.

משכנתא לכל מטרה

משכנתא לכל מטרה היא בעצם הלוואה שניתן לקחת אותה למגוון שימושים, כנגד שיעבוד הנכס לבנק שישמש אותו כבטוחה, משכנתאות לכל מטרה יכול לקבל כל אחד אשר יש נכס בבעלותו אותו הוא יוכל לשעבד לבנק לטובת ההלוואה. ניתן לקבל עד 50% הנכס כולל הלוואות נוספות שיש עליו, לדוגמה אם יש לנו נכס ששווה 1 מיליון ויש עליו משכנתא של 260 אש”ח נוכל לקבל לכל מטרה תוספת של 240 אש”ח ככה שגם המשכנתא לדיור וגם לכל מטרה ביחד לא יעלו על 50% משווי הנכס.

משכנתא לדירה להשקעה

כאשר אתם רוצים לקחת משכנתא לדירה להשקעה ויש לכם כבר דירה משל עצמכם זהו מצב שהבנק אוהב מאוד, לא רק שהוא ממשכן את הנכס להשקעה לטובתו אלה הוא יכול להיות בטוח שיש לכם עוד נכס לעת צרה.

משכנתא לתושבי חוץ

תהליך קבלת משכנתא לתושבי חוץ הוא הרבה יותר מורכב ודורש הרבה יותר טופסולוגיה ובירוקרטיה, אם הלווה בעל אזרחות ישראלית חלים עליו כל החוקים שחלים על אזרחי ישראל אם אינו בעל אזרחות ישראלית במקרה כזה כל מקרה יבחן לגופו.

משכנתא הפוכה

משכנתא הפוכה היא בעצם משכנתא לכל מטרה שניתנת בגיל 60+ , משכנתא הפוכה עוזרת ללווים מבוגרים לקבל כסף לתזרים מזומנים או להגדלת הקבצה החודשים, אפילו בשביל לעזור לילדים עם הון עצמי לרכישת דירה, במשכנתא הפוכה יש כמה אפשרויות תשלום על מנת להקל על הלווים ואופציות התשלום ניתנות לבחירת הלווים.

גרירת משכנתא

גרירת משכנתא היא בעצם שמירת ההלוואה הישנה ושיעבוד בטוחה חדשה לבנק במקום הנכס הישן, נגיד שהחלטתם למכור נכס אבל המשכנתא שלכם טובה ואתם רוצים לשמור עליה, תוכלו לבצע גרירה של המשכנתא מהנכס הישן לנכס החדש אותו תרכשו ובכך לשמור על תנאי ההלוואה המקוריים.

דילוג לתוכן