ביטוח משכנתא

לפני קבלת הלוואת משכנתא הבנק מחייב אתכם לעשות ביטוח משכנתא.

למה צריך ביטוח משכנתא?

על מנת לוודא שבמקרה אסון (אחד מבני הזוג נפטר) הבנק יוכל לקבל את הכסף שלו מחברת הביטוח ולא יצטרך לרדוף אחרי בן או בת הזוג שנשארו. אם תחשבו על זה טוב אז הביטוח הנ”ל הוא יותר בשבילכם מאשר בשביל הבנק כי הבנק תמיד יכול למכור את הדירה ולקבל את הכסף שלו.

ביטוח משכנתא מתחלק לשני חלקים:

ביטוח חיים

המוטב בפוליסת החיים הוא הבנק, ובמקרה של מוות הלווה, כל יתרת המשכנתא משולמת לבנק על ידי חברת הביטוח. כלומר, הבנק מקבל מחברת הביטוח את כל יתרת תשלומי ההלואה ויורשי הלווה נשארים עם דירה בבעלותם.

ביטוח המבנה

נקרא גם ביטוח דירה או ביטוח נכס. זהו ביטוח נגד נזקים אפשריים בנכס, הנגרמים על ידי נזקי צנרת, רעידות אדמה, סיכוני צד שלישי וכו’. כאשר אתם מחליטים איפה לעשות את הביטוח תשאלו בבנק האם אתם מקבלים ביטוח צד ג’. במידה ולא (לבנק אין רישיון מהמפקח על הביטוח למכור ביטוח צד ג’ וביטוח תכולה)  אם וכאשר בגלל הדירה שלכם יגרם נזק גדול לדירה סמוכה אתם לא מכוסים. לביטוח מבנה יש הרחבה חשובה והיא ביטוח ערך קרקע עליו נדבר בהמשך…

ביטוח ערך קרקע

פוליסת ביטוח קרקע באה לתת מענה לסוגי בעיות המתעוררים בעת הרס גדול בבית משותףביטוח מבנה מכסה נזקים שקרו במבנה שלכם בלבד. תארו לעצמכם מצב בו אתם גרים בבניין רב קומות וכתוצאה משריפה או רעידת אדמה כל הבניין נהרס. לכם יש ביטוח מבנה ותקבלו את הכסף שלכם לפי עלות הבנייה אבל יכול להיות שיש דיירים בבניין ללא ביטוח ולכן לא יהיה אפשרי להתחיל את עבודות השיפוץ בכל הבניין עד שהדיירים ללא הביטוח ימצאו פתרון לכסף הגדול שעולה השיפוץ הכללי. במקרה כזה ביטוח ערך קרקע פותח  בפני המבוטח אופציה לרכישת דירה חלופית בשווי הדומה לערכה של הדירה שניזוקה כולל מרכיב ערך קרקע הנקבע באופן יחסי.  לאחר שמתבצע תשלום הפיצוי למבוטח זכויות הדירה שניזוקה עוברות לידיה של חברת הביטוח.

האם חובה לעשות ביטוח משכנתא כולל חיים + מבנה באותו מקום ובבנק?

לא ולא. ביטוח משכנתא אתם יכולים לעשות במקום בו הכי משתלם לכם לעשות אותו.

מה עוד חשוב לדעת על ביטוח משכנתא?

עלות ביטוח משכנתא עולה ככל שגיל המבוטח עולה ולכן בייחוד אצל לווים מבוגרים יש צורך לשים לב לעלות הביטוח ולהוסיף אותה בשיקולים של יכולת ההחזר החודשי.

עוד בנושא

משכנתא לדירה
איזה פתרון קיים למסורבי משכנתא?
מידע נוסף על משכנתאות חוץ בנקאיות
משכנתא לעסקים
מחפשים הלוואה או משכנתא לעסקים קטנים?
דילוג לתוכן