זכאות למשכנתא

זכאות למשכנתא היא בעצם הלוואה מסובסדת על ידי משרד השיכון, הלוואה זו ניתנת על חלק מסכום המשכנתא הכולל, המסלול הוא בריבית קבועה צמודה למדד, הריבית על המסלול תלוי בתקופה בה תפרסו את המסלול והיא תיהיה הריבית הממוצעת על מסלול הקבועה צמודה פחות 0.5%.

בתקופה שבה הריביות במשק נמוכות כדאי לבדוק אם שווה להשתמש בזכאות או לוותר עלייה.

מי זכאי להלוואת זכאות?

מי שזכאי לקבלת תעודת זכאות ממשרד השיכון הם זוגות צעירים, עולים חדשים, משפחות חד הוריות, רווקים מעל גיל 30 ומחוסרי דיור, כלומר מי שאין לו נכס קודם על שמו.

כמה ניתן לקבל בהלוואת זכאות למשכנתא?

גובה הזכאות משתנה מאדם לאדם ונקבע לפי פרמטרים ידועים מראש כגון: מספר החודשים שירת בצבא, מספר אחים ואחיות, מספר ילדים וכו’.
על מנת לקבל תעודת הזכאות תוכלו לפנות לכל בנק למשכנתאות ולתת לו את המסמכים הדרושים.

אילו מסמכים דרושים להוצאת זכאות למשכנתא?

המסמכים הדרושים להוצאת התעודה הם: תעודת זהות, תעודת עולה, תעודת נישואין, אישור מקצין העיר בגין חודשי שירות החובה בצה”ל או אישור בגין שירות לאומי, פרטים מלאים של כל האחים והאחיות כולל מספר זהות וכתובת עדכנית, תאריך לידה ופרטים מלאים של ילדכם כפי שהם מופיעים בספח תעודת הזהות שלכם.

עלות התעודה היא כמה עשרות שקלים ותוקף התעודה הוא לשנה.

היתרונות של הלוואת הזכאות גורמים לכך שכמעט תמיד שווה להשתמש בה כי לגרום נזק היא לא יכולה.

חלק מהיתרונות של הלוואת זכאות

  1. הלוואת זכאות יכולה לעלות לכם את שיעור המימון שהבנק יעניק לכם, אם ללא זכאות תקבלו 70% אז עם זכאות תוכלו לקבל 75%.
  2. שאחד ממסלולי המשכנתא הוא בזכאות יש לו השפעה על אחוז קנסות הפירעון המוקדם של כל המסלולים בהלוואה.

בדיקות זכאות למשכנתא

מה היתרונות של זכאות למשכנתא?

זכאות למשכנתא נקבעת על פי פרמטרים שונים. משרד הבינוי והשיכון קבע תקנות וחוקים לנטילת משכנתא בעת רכישת דירה ראשונה או שנייה לגבי הסכום המירבי המאושר. לכן, יש להתחשב בנתונים אלו בעת התכנון לניצול ההלוואה. יחד עם זאת, כל אחד חייב להתנהל על פי יכולותיו הכספיות, צרכיו, יכולות ההחזר שלו ועוד. “אתר שפיצר – כל מה שאתם צריכים לדעת על משכנתא” מספק מידע בתחום וניתן לקבל בו מידע מגוון.

מחייבת גם את נותן ההלוואה

זכאות למשכנתא קבועה בחוק  ועל פיה ניתן להגדיר את הסכום המירבי המותר מבחינת נותן ההלוואה. יחד עם זאת, מומלץ ללווה לקחת את סכום הכסף על פי שיקולים נוספים כולל הצרכים האמיתיים בפועל. צריך לזכור, כי הריביות נקבעות על פי משך ההלוואה. ככל שהיא נלקחת לטווח ארוך, כן, הריבית גבוהה יותר. מאידך הסכום החודשי המוחזר קטן יותר ומקל מאוד על תזרים המזומנים החודשי. יש לשקול את כל הפרמטרים האלו ונוספים, ובמיוחד, להקפיד שלא להגיע למצב בו נתקעים ולא יכולים להחזיר את הסכום החודשי. מצב זה ילווה בקנסות, בריביות ועלול לגלוש למצבים לא נעימים. נתונים אחרים הינם סוג ההלוואה וכאן כדאי לקחת אחת גמישה שניתן לשנותה, למחזרה, לחסלה ללא קנסות ועוד.

תהליך מסודר

תהליך קבלתה מסודר וכרוך בהגשת בקשה בצירוף מסמכים שונים. בין היתר: שומת הנכס הנקנה, מסמכי עו”ש של הלווה מהתקופה האחרונה, מסמכים המעידים על הכנסות וכושר השתכרות חודשית ועוד. כל אלו נבדקים על ידי הבנק שמנוע מלתת כספים גבוהים לא סבירים מכל הבחינות. ייעוץ צמוד יכול לסייע בתהליך.

זכאות למשכנתא לדירה ראשונה

“אתר שפיצר – כל מה שאתם צריכים לדעת על משכנתא” הינו בעל מוניטין וכדאי לקבל ממומחיו ייעוץ פרטני אישי. היועץ יבנה מסלול מתאים בהתאם לכל סיטואציה. הוא מכיר את כל המסלולים הקיימים ויבחר אחד מושלם. הוא בעל ידע רב וניסיון עשיר המגיע מלימודים, השתלמויות והתמחויות, וכן, ממתן שירותים מקיפים ללקוחות רבים. הם כוללים ייעוץ, בחירת מסלול, מילוי טפסים והגשתם, ייצוג מול הגוף הפיננסי נותן ההלוואה וליווי ככל הנדרש.

בדיקת זכאות למשכנתא

בדיקת זכאות למשכנתא

בדיקת זכאות למשכנתא אמורה להיעשות כבר כאשר רוצים לבדוק את האפשרות לקבלתה. משרד הבינוי והשיכון קבע תקנות וחוקים לנטילת משכנתא בעת רכישת דירה ראשונה או שנייה לגבי הסכום המירבי המאושר. הן מחייבות את הבנקים ויש להכירם על מנת לתכנן היטב את כל הפרוצדורה. המטרה הסופית של הלווים היא לקבל הלוואה בתנאים האופטימאליים מבחינתם. “אתר שפיצר – כל מה שאתם צריכים לדעת על משכנתא” מספק מידע בתחום וניתן לקבל בו מידע חשוב.

בדיקת זכאות למשכנתא חשובה מאוד

בדיקת זכאות למשכנתא ניתן לעשות עצמאית אבל כדאי מאוד להיעזר במומחה. זאת, מהסיבה הפשוטה כי מדובר על התחייבות כספית לטווח ארוך שיש צורך לתכננה היטב. משכנתאות ניתנות לטווחי זמן ארוכים וככל שהזמן ארוך, כן, הרבית תהיה גבוהה יותר. מצד שני, ההחזר החודשי נמוך יותר ומקל מאוד על ההתנהלות הפיננסית החודשית. כל אחד חייב לוודא כי הוא יהיה מסוגל לעמוד בהחזרים החודשיים ללא בעיות, שכן, עיכובים בהחזרת הקרן החודשית מזמנת קנסות, ריביות, התראות וכולי. נושא אחר שיש לעמוד עליו הוא בחירת מסלול גמיש. כלומר יכולת למחזר משכנתא, לחסל אותה או לשנותה ללא קנסות. הגמישות הזאת טובה כאשר משתפר המצב הכלכלי או, חלילה, מורע, בעת שתנאי הרביות במשק משתנים לטובה – ורוצים לנצלם ועוד.

תהליך מסודר של בדיקת זכאות למשכנתא

נטילת משכנתא כרוכה בהגשת בקשה לבנק בתוספת מסמכים נדרשים. יש להביא שומת נכס אותו רוכשים, תדפיסי עו”ש של הלווה מהתקופה האחרונה, מסמכים המעידים על השכר ורמת ההכנסה החודשית ועוד. כל אלו נבדקים וכאשר הבקשה מאושרת אזי הכסף עובר לחשבון הלקוח.

מי זכאי למשכנתא

“אתר שפיצר – כל מה שאתם צריכים לדעת על משכנתא” הינו בעל מוניטין בתחום ומומלץ לקבל מיועציו מידע חשוב ושירות. השירות מקיף וכולל ייעוץ ובדיקת זכאות, בחירת מסלול הלוואה נוח מכל הבחינות, מילוי טפסים והגשתם, ייצוג מול הבנק וליווי ככל הנדרש. מנהלי ומומחי האתר הינם בעלי ידע רב וניסיון עשיר המגיעים מלימודים, השתלמויות והתמחויות, וכן, ממתן שירותים איכותיים עם יחס איש ללקוחות רבים לאורך השנים. הם ישמחו לשרת כל לקוח נזקק.

זכאות למשכנתא

עוד בנושא

משכנתא לדירה
איזה פתרון קיים למסורבי משכנתא?
מידע נוסף על משכנתאות חוץ בנקאיות
משכנתא לעסקים
מחפשים הלוואה או משכנתא לעסקים קטנים?
דילוג לתוכן