מיחזור משכנתא

מה זה בעצם מחזור משכנתא?

מחזור משכנתא הוא תהליך בו מחסלים את הלוואת המשכנתא הקיימת ונוטלים במקומה הלוואה חדשה. היכנסו למידע מתי מבצעים מחזור משכנתא? מתי משתלם או לא שווה למחזר משכנתא? איך מבצעים תהליך מחזור משכנתא? ושאר השאלות המעניינות לפני שתקדמו את הצעד בפועל.

מחזור משכנתא נבצע כאשר יש שיפור ביכולת ההחזר שלנו, כשתנאי השוק הקיימים ישתנו לטובתנו, כאשר רוצים לשנות את ההחזר החודשי.

מתי משתלם למחזר משכנתא?

משתלם למחזר משכנתא כאשר יש לכם קנס פירעון גבוהה, משמעות הדבר שיש לכם ריבית יותר גבוהה מהממוצע ולכן כנראה שתנאי השוק הרבה יותר טובים ממה שהיה שלקחתם את המשכנתא. מומלץ למחזר משכנתא גם כאשר יש שינוי בריביות במשק.

הריבית במשק עולה ויורדת כל הזמן ולכן תמיד יכול מצב ש-הריבית הנוכחית יותר נמוכה ממה שהיה במשק כאשר לקחתם את ההלוואה.

במקרה שלא נעזרתם בייעוץ משכנתאות

אם בעת לקיחת משכנתא פשוט הלכתם לבנק ביקשתם משכנתא וחתמתם על התמהיל שהבנק הציע אליכם, גם אז כנראה ניתן לחסוך הרבה כסף גם אם הריביות נמוכות, כי החיסכון העיקרי משכנתא מגיע מ-בניית תמהיל נכון ומותאם לכם אישית, וזה אחד מתפקידיו של יועץ משכנתאות.

כיצד מתבצע תהליך מיחזור משכנתא?

  • שלב ראשון בתהליך מחזור משכנתא הוא בעצם בדיקת כדאיות המחזור, לשם כך מוציאים דוח יתרות לסילוק משכנתא מאתר הבנק או מהמוקד ומעבירים את הדוח ליועץ שיבדוק, רוב היועצים מציעים את השירות הנ”ל ללא עלות או התחייבות, כן מומלץ לבדוק על היועץ ושהוא מקצועי כדי שהבדיקה תהיה טובה.
  • שלב שני – לאחר שבדקנו את הדוח וראינו כי יש כדאיות למחזור נוכל ללכת לבנקים לבקש הצעות או לעשות זאת דרך יועץ, במידה ויעוץ בדק לכם את הדוח סביר להניח שעל פי הנתונים שמסרתם לו הוא יודע לאיזה חיסכון יוכל להוביל אותכם ובאיזה בנקים, מה שיכול לחסוך לכם הרבה טרטור וכאבי ראש.
  • שלב שלישי – בין אם הלכתם עם יועץ או לבד, לאחר שהכנו את כל המסמכים ואת התמהיל לבנק ובנינו תמהיל מבוקש מתחיל המכרז בין הבנקים, קודם כל הולכים לבנקים חיצוניים ולאחר שיש לנו הצעות ביד נלך לבנק שבו מתנהל המשכנתא שלנו, נפעל כך כי אם נלך קודם לבנק שבו מתנהל המשכנתא אין לו שום אינטרס להביא לנו הצעה טובה אם הלכנו רק אליו.
  • שלב רביעי – אחרי שעשינו מכרז בין הבנקים ובחרנו בנק יתנהל שלב החתימות, נקבע פגישה לחתום על המשכנתא. לפגישה נצטרך להגיע עם תעודת זהות וספח, הבנקאי יתן לנו לחתום על המסמכים וייתן שיעורי בית לפני קבלת הכסף, מה בעצם שיעורי הבית? אלה בעצם הביטחונות.

מה אלה הביטחונות?

בטחונות כשמם כן הן הבטוחות של הבנק עבור ההלוואה, בתהליך הביטחונות צריך לרשום הערת אזהרה לטובת הבנק היכן שרשום הנכס (טאבו,רמ”י וכו’). ונצטרך להביא לבנק ולהחתים עבורו את שאר המסמכים שיבקש. בטחונות נוספים שנצטרך להעביר לבנק הם: ייפוי כוח נוטריוני , ביטוח חיים + ביטוח נכס, תצהיר לווים דירה יחידה / חליפית מעל 50% מימון, רישום משכון ברשם המשכונות , אישור מהמוכר על קבלת הכסף ששילמתם , חתימה על כתב התחייבות + רישום הערת אזהרה לטובת הבנק.

רוצים לשמוע עוד על מחזור משכנתא? היכנסו לכתבות מטה:

סוגי משכנתא

ישנן מספר סוגי משכנתאות למספר סוגי עסקאות. חשוב לדעת לאיזו סוג עסקה אתם נכנסים  וללמוד את כל הדקויות הרלוונטיות לעסקה הספציפית. סוגי המשכנתאות: משכנתא לזכאים משכנתא לרכישת

קרא עוד »
יועץ משכנתאות פרטי

הבנקים בישראל הן חברות מסחריות. חברות מסחריות שנסחרות בבורסה לניירות ערך. חברות מסחריות שנסחרות בבורסה ומטרתן להרוויח כסף וכמה שיותר כסף. איך הבנקים מרוויחים כסף?

קרא עוד »

מחזור משכנתא

מיחזור משכנתא הינה אופציה טובה מאוד בנסיבות שונות. השיקולים לעשותו מגיעים במצבים כספיים קשים או, לחילופין, בעת רווחה כלכלית. המטרות העומדות בפני המבקשים הן חיסכון בעלויות, סיוע בפריסת תשלומים, ניצול ריביות נמוכות במשק ועוד. ניתן למחזר אחת קיימת או לקחת אחרת במקומה. "אתר שפיצר – כל מה שאתם צריכים לדעת על משכנתא" מספק מידע בתחום וניתן לקבל בו מידע חשוב.

מיחזור משכנתא הוא תהליך מורכב

מיחזור משכנתא נחשב למורכב בגלל הבדיקות שיש לעשותן לקראתו. הוא יהיה קל יותר אם הבנק  בו קיימת המשכנתא הנוכחית מספק תנאים דומים לאלו שמוסדות פיננסיים אחרים מציעים. במקרים בהם תנאיו עדיפים, הרי שנחסכת פרוצדורה של מעבר לבנק אחר. התהליך מתאים במקרים שונים.  כשאין ברירה וההחזר החודשי מעמיס קשות. כך בעת פיטורין, כאשר מרוויחים פחות ועוד. לעיתים, מתקבלות החלטות רגולטוריות חדשות המקלות על הלווים, יש מקרים בהם הריביות בשוק יורדות, כאשר קיימת אינפלציה רבה ובמקרים אחרים. תהליך הבדיקה חשוב וראשית יש להוציא דו"ח נתוני משכנתא הכולל פירוט עדכני. בין היתר, גובה הריבית, סכומי ההחזר הקיימים, התקופה, עמלת פירעון מוקדם – אם קיימת ועוד.

תהליך מסודר של מיחזור משכנתא

כעת ניגשים לבנק ומבקשים מחזור בתנאים טובים יותר כגון: ריבית נמוכה יותר, קיצור תקופה בתנאים דומים, החלפת מסלול ועוד. ניתן לבקש את כל השינויים הללו או חלקם.  מקובל גם לבדוק בבנקים אחרים כדי להשוות. סקר השווקים הנ"ל חשוב להתמקחות הסופית, ולא מן הנמנע שהלקוח ייגש לבנק אחר שתנאיו טובים יותר. הוא יקבל אצלו את המשכנתא ועימה יחסל את הישנה. הרווח לטווח ארוך יכול להיות משמעותי מאוד.

מה זה מיחזור משכנתא

מומלץ לקבל שירות מאת "אתר שפיצר – כל מה שאתם צריכים לדעת על משכנתא" בעל המוניטין. מנהליו הינם בעלי ידע רב וניסיון עשיר המגיעים מלימודים, השתלמויות והתמחויות בתחום, וכן, ממתן שירותים מעולים ללקוחות רבים לאורך שנים. השירות מקיף וכולל ייעץ, בחירת מסלול חלופי מתאים לצרכים, מילוי טפסים והגשתם, ניהול משא ומתן מול הגוף הפיננסי כולל ייצוג וכן, ליווי צמוד ככל הנדרש. הקלה מחד והחיסכון הכספי מאידך יתרמו רבות לכל לקוח.

תהליך מיחזור משכנתא

תהליך מיחזור משכנתא נחשב למעט מורכב אבל כדאי לעשותו כאשר המטרה היא חיסכון כספי. את התהליך עושים בעת שהמצב הכספי הופך להיות קשה יותר או, לחילופין, כאשר נמצאים בתקופת רווחה כלכלית. יש לבדוק היטב את האלטרנטיביות הקיימות לעומת התוכנית הקיימת בפועל. כדאי  להיעזר במומחים לנושא. "אתר שפיצר – כל מה שאתם צריכים לדעת על משכנתא" מספק מידע בתחום וניתן לקבל בו מידע רלוונטי.

תהליך מיחזור משכנתא – רצוי בנסיבות רבות

תהליך מיחזור משכנתא עושים כאשר יש שינוי במצב הכלכלי של הלווה ובמקרים אחרים. כך, כאשר הריבית במשק ירדה דרסטית לעומת זאת שהייתה נהוגה בעת לקיחת המשכנתא, כאשר רמת ההכנסה עלתה ורוצים לנצל זאת למציאת מסלול קצר ביותר שהוא גם זול בהרבה מבחינת הריבית המשולמת בו, כאשר נקבעת רגולציה אחרת, כאשר התשלום החודשי מכביד או מכל סיבה אחרת. כאשר עולים הצרכים ומתבשל הרצון למהלך אזי פונים לבנק ומבקשים למחזר את ההלוואה. המשמעות יכולה להיות במספר דרכים, בחלקם או בכולם גם יחד. כך הקטנת ריבית, החלפת מסלול, שינוי תקופה במסלול ועוד.  במידה והבנק מציע תנאים טובים אזי כדאי להמשיך עימו כדי להפחית פרוצדורות. יחד עם זאת, במידה ומוצאים מסלול טוב יותר בבנק אחר ניתן לסגור עימו.

ניהול תהליך מיחזור משכנתא

כדי לבדוק את המשכנתא הקיימת מוציאים דו"ח יתרות משכנתא שבו מפורטים כל הנתונים החשובים כמו: יתרה קיימת, הריבית, התקופה, גובה ההחזר החודשי, עמלת פירעון מוקדם - אם קיימת ועוד. בשלב הבא, עושים סקר לגבי המסלולים הקיימים בשוק, משווים ומחליטים על המסלול הרצוי ביותר מבחינת כל השיקולים. בפועל, מקבלים את המשכנתא החדשה ובאמצעותה פורעים את הישנה.

עלות מיחזור משכנתא

"אתר שפיצר – כל מה שאתם צריכים לדעת על משכנתא" הינו בעל מוניטין ומומלץ לקבל ממנו שירות מקצועי עם יחס אישי. מנהליו הינם בעלי ידע רב וניסיון מצטבר המגיעים מלימודים, השתלמויות והתמחויות, וכן, ממתן שירות איכותי ללקוחות רבים לאורך שנים. השירות מקיף וכולל ייעוץ, בחירת מסלול חדש והמלצות עליו, מילוי טפסים והגשתם, ניהול משא ומתן מול הגוף הפיננסי וליווי ככל הנדרש.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support