משכנתא הפוכה

מהי משכנתא הפוכה?

משכנתא הפוכה היא בעצם כמו משכנתא לכל מטרה, אחד ההבדלים הוא שהיא ניתנם בגילאי 60+. כל מי שמעל גיל 60 יכול למשכן את הבית שלו ( בתנאי שאין שיעבוד לבנק אחר).

איזה סכום ניתן לקבל?

ניתן לקבל בין 30 ל-50 אחוז מערך הבית, תלוי בגיל של הלווים, ככל שהגיל עולה ניתן לקבל סכום גדול יותר.

לדוגמא, נניח שיש לכם בית בבעלות 2 מליון שקל ללא שיעבוד לבנק אחר, תוכלו לקבל במשכנתא הפוכה סכום של בין 600 אש”ח לבין 1,000 ש”ח.

לכמה זמן ניתן לפרוס את ההלוואה?

אז שלא כמו משכנתא רגילה, אותה נהוג לפרוס על גיל 75 וניתן להגיע אף ל-85, במשכנתא הפוכה ההלוואה ניתנת לכל החיים, בעת פטירתו של הלווה ניתנת ליורשים האופציה למכור את הדירה ולסגור את ההלוואה או לחילופין למחזר את המשכנתא למשכנתא רגילה על שמם בגובה החוב ללא מכירת הדירה.

איזה ריבית אקבל במשכנתא הפוכה?

משכנתא הפוכה מתומכרת לרוב בריביות בין 5 ל-6 אחוז, בגלל שזה לכל מטרה וחוסר ההחזרים החודשיים מקשים על נותן על ההלוואה כי החוב רק גדל ולא קטן כמו במשכנתא רגילה.

איפה ניתן לקחת משכנתא הפוכה?

כיום ניתן לקחת משכנתא הפוכה בחברות הביטוח הראל, כלל ואיילון וכמו כן ניתן גם לקבל משכנתא הפוכנה גם במזרחי טפחות.

למי זה מתאים?

בגדול, זה מתאים לכל מי שמעל גיל 60+ ויש לו דירה או בית בבעלותו, ההלוואה יכולה להתאים לאנשים שצריכים כסף כדי לעזור לילדים ברכישת דירה להון עצמי, טיפול רפואי יקר, אפילו כעוד קצבה חודשית במקרה שהפנסיה לא מספיקה.

האם זה מומלץ?

ההנחה הקיימת היא שכל עוד זה לא נחוץ לא מומלץ להשתמש בזה, למרות כל ההטבות במשכנתא הפוכה שאין החזר חודשי ועדיין נשארים לגור בבית, החוב רק גודל כל יום וכל חודש ועם פטירת הלווים יכול החוב גם להגיע למצב שהבנק יממש את זכויותיו על הנכס עם אין בידי היורשים את היכולת לשלם את ההלוואה.

עוד בנושא

משכנתא לדירה
איזה פתרון קיים למסורבי משכנתא?
מידע נוסף על משכנתאות חוץ בנקאיות
משכנתא לעסקים
מחפשים הלוואה או משכנתא לעסקים קטנים?
דילוג לתוכן