משכנתא לכל מטרה

משכנתא לכל מטרה היא בעצם הלוואה שניתן לקחת אותה למגוון שימושים, כנגד שיעבוד הנכס לבנק שישמש אותו כבטוחה.

מי יכול לקבל משכנתא לכל מטרה?

משכנתאות לכל מטרה יכול לקבל כל אחד אשר יש נכס בבעלותו אותו הוא יוכל לשעבד לבנק לטובת ההלוואה.

כמה כסף ניתן לקבל?

ניתן לקבל עד 50% הנכס כולל הלוואות נוספות שיש עליו, לדוגמה אם יש לנו נכס ששווה 1 מיליון ויש עליו משכנתא של 260 אש”ח נוכל לקבל לכל מטרה תוספת של 240 אש”ח ככה שגם המשכנתא לדיור וגם לכל מטרה ביחד לא יעלו על 50% משווי הנכס.

האם חייב לקחת את התוספת באותו בנק?

על מנת שתוכלו לקחת את התוספת בבנק אחר הבנק צריך להירשם כדרגה שניה אחרי הבנק שאצלו לקחתם את המשכנתא שהוא דרגה ראשונה, מה שאומר שהבנק שנרשם בדרגה שניה צריך להיות מודע לסיכון שקודם דרגה ראשונה מקבל את הכסף ולא בטוח שהבנק בדרגה שניה יקבל את כל הסכום אותו חייב לו הלווה. רוב הבנקים לא יסכימו להירשם כדרגה שניה ובמקרה של תוספת בבנק אחר תצטרכו גם למחזר אליו את המשכנתא הקיימת שלכם.

כמה זה עולה?

במשכנתא לכל מטרה הבנק יכניס את הכסף ישירות אליכם לחשבון ולא אל המוכר ולכן הסיכון של הבנק בעסקה עולה לכן הבנק יעלה את הריביות על משכנתא לכל מטרה והיא תהיה יותר יקרה ממשכנתא לדיור, ההפרש ינוע בדרך כלל בין 1.5-3 אחוז יותר ממשכנתא לדיור.

האם שווה לקחת משכנתא לכל מטרה?

אם אתם צריכים כסף נזיל, ולקחת הלוואה רגילה מכביד עליכם בגלל ההחזר החודשי משכנתא לכל מטרה יכולה להיות הפתרון, היתרונות שלה על הלוואה רגילה היא שניתן לפרוס ליותר שנים וגם בהרבה מקרים הריבית יותר זולה, בגלל פריסה השנים משכנתא לכל מטרה תעלה בסך הכל יותר מהלוואה רגילה אבל אין ספק שמבחינת נוחות החזר פריסה ארוכה יותר נוחה בגלל החזר יותר נמוך.

האם ניתן להפוך הלוואה רגילה לכל מטרה?

כן, ניתן לקחת את כל ההלוואות הרגילות להכניס אותם למשכנתא לכל מטרה (כל עוד זה עומד ביחס 50% משווי הנכס). עצם הכנסת ההלוואות תחת משכנתא לכל מטרה מורידה משמעותית את ההחזר החודשי על ידי אפשרות פריסה ליותר שנים וגם בהרבה מקרים ריבית יותר נמוכה. הדבר הזה יכול להיות ממש חבל הצלה עבור משפחות ששקעו בהלוואות ורוצות לעשות סדר כלכלי.

הלוואה לכל מטרה משכנתא

שירות משכנתא לכל מטרה

משכנתא לכל מטרה מוצעת על ידי בנקים וגופים פיננסיים אחרים. יש הבדל בין אחת המוצעת לדירה פרטית ואחרת לטובת עסק. יועץ מומחה מכיר את כל האופציות הקיימות ויכול לסייע לכל לקוח מתלבט. הרצון הינו להעמיד את המשכנתא הטובה ביותר מבחינת כל התנאים. “אתר שפיצר – כל מה שאתם צריכים לדעת על משכנתא” מספק מידע בתחום וניתן לקבל בו מידע רלוונטי.

משכנתא לכל מטרה במסלולים שונים

משכנתא לכל מטרה מוצעת על ידי בנקים שלכל אחד יש מספר מסלולים. עבור משכנתא לדירה קיימים חוקים המוכתבים על ידי משרד הבינוי והשיכון. הוא קבע תקנות וחוקים לנטילת משכנתא בעת רכישת דירה ראשונה או שנייה לגבי הסכום המירבי המאושר. הן מחייבות גם את הבנקים. תנאים אלו בטלים כאשר מבקשים משכנתא לטובת עסק שבעליו רוצה לנצלה לטובת השקעות, פיתוח וכדומה. לכל אחת יש ריביות ותנאים שונים. יחד עם זאת, השיקולים העיקריים בנטילת כל אחת דומים. ככל שהיא נלקחת לשנים ארוכות, כן, הריבית עליה תהיה  גבוהה יותר. שיקול חשוב נוסף הינו יכולת ההחזר החודשית בהתאמה להכנסה או לרווח של העסק. אסור לקחת סיכונים מיותרים ולהגיע למצב של פיגור בתשלומים המזמינים קנסות, ריבות גבוהות, דמי טיפול וחיובים  מיותרים אחרים. שיקול אחר הינו גמישות המשכנתא וככל שניתן למחזרה ולחסלה ללא עמלות היא תועדף.

משכנתא לכל מטרה ריביות

יש להגיש בקשה לבנק ולצרף אליה שומת נכס המוצע כערבות, דו”חות המעידים על רמת ההכנסה החודשית, דפי עו”ש של הבנק של הלווה מהתקופה האחרונה ועוד. לאחר הבדיקה ואישור הנתונים יועבר הסכום לאחר חתימה על ההסכם. הלווה מחויב להגיש גם פוליסת ביטוח חיים מתאימה ובגובה ההלוואה.

הלוואת משכנתא לכל מטרה

מומלץ לקבל שירות מקצועי המלווה ביחס אישי מאת “אתר שפיצר – כל מה שאתם צריכים לדעת על משכנתא” בעל המוניטין. מנהליו הינם בעלי ידע רב וניסיון מצטבר המגיעים מלימודים, התמחויות ומתן שירותים מצוינים ללקוחות רבים לאורך השנים. שירותיהם כוללים ייעוץ, בדיקת זכאות, המלצות על מסלולים מתאימים, מילוי טפסים והגשתם, ניהול משא ומתן מול נציגי הבנק וייצוג מולם, וכן, ליווי צמוד ככל הנדרש.

הלוואה לכל מטרה משכנתא ניתנת לכל מי שזכאי לכך ויכול לעמוד בתנאי ההחזר. ניתן למצוא משכנתאות לרכישת דירה פרטית, לטובת הלוואה לעסק ועוד. מומחים מכירים את כל הסוגים ויכולים לבנות תמהיל נכון בהתאם לצרכי הלקוח. המטרה היא מציאת האחת עם התנאים הטובים ביותר מכל הבחינות. “אתר שפיצר – כל מה שאתם צריכים לדעת על משכנתא” מספק מידע בתחום וניתן לקבל בו מידע רלוונטי.

הלוואה לכל מטרה משכנתא לאחר בדיקה מעמיקה

הלוואה לכל מטרה משכנתא חייבת להילקח לאחר בחינה יסודית. ההיצע בתחום גדול מאוד וניתן למצוא בנקים ומוסדות פיננסיים אחרים אשר מעמידים הלוואות כאלו, כאשר במקרים רבים, הם מקבלים לידיהם נכסים כערבות. דוגמאות בולטות הינם עסקים הרוצים הלוואות לצורך הרחבת פעילות וכדומה. משכנתאות ניתנות גם לטווחי שנים ארוכים. הכלל הינו שככל שהן מוחזרות לאורך שנים, כן הריביות עליהן גבוהות יותר. יחד עם זאת, הסכומים המוחזרים נמוכים יותר וזה שיקול חשוב מאוד היכול להשפיע על תזרים המזומנים החודשי. חשוב מאוד לתכנן זאת על מנת לא להיקלע למצב בו נוצר פיגור בהחזר התשלומים כי הדבר מזמין, התראות, חיובי ריביות, קנסות וכיוצר בזה. שיקול אחר הינו בחירת אחת גמישה שניתן לחסלה או למחזרה בכל עת ללא עמלות או התנגדות אחרת מצד הגורם המלווה.

העמדת משכנתא

לבקשת המשכנתא יש לצרף דו”ח שמאי על הנכס שאמור להיות משועבד. בנוסף, לצרף דפי עו”ש מהבנק של הלווה לגבי החודשים האחרונים, וכן, מסמכים המעידים על רמות ההכנסה החודשיות השוטפות. כל אלו נועדו לבדוק את מצבו הפיננסי של הלווה ואת יכולות החזרי הכספים שלו. לאחר אישור ההלוואה הוא אף יצטרך לצרף פוליסת ביטוח חיים לטובת המלווה.

ריבית משכנתא לכל מטרה

“אתר שפיצר – כל מה שאתם צריכים לדעת על משכנתא” הינו בעל מוניטין בתחום ומומלץ לקבל ממנו שירות מקצועי עם יחס אישי. מנהליו הינם בעלי ידע רחב וניסיון עשיר המגיעים מלימודים, התמחויות והשתלמויות, וכן ממתן שירותים איכותיים ללקוחות רבים לאורך זמן. השירותים כוללים ייעוץ, המלצות על מסלולי הלוואות מתאימים מכל הבחינות, הגשת מסמכים וליווי כללי ככל הנדרש.

משכנתא לכל מטרה

עוד בנושא

משכנתא לדירה
איזה פתרון קיים למסורבי משכנתא?
מידע נוסף על משכנתאות חוץ בנקאיות
משכנתא לעסקים
מחפשים הלוואה או משכנתא לעסקים קטנים?
דילוג לתוכן